گزارش جهادی پزشکی ۹۷

برای لبخند کودکان

📄 گزارش سومین مسافرت جهادی پزشکی یادبود شهید سرافراز دکتر احمد آتشدست

با عنایت خداوند متعال، مسافرت جهادی  پزشکی در جهت اعتلای سطح  بهداشت و  سلامت شهرستان  نهبندان با حضور گرم بیش از سی نفر  پزشک و کادر اجرایی مسافرت، شامل تیم های پزشک عمومی دندانپزشکی مامایی و توانبخشی و با همراهی شما عزیزان برگزار شد.

💠 حاصل پنج روز کاری تیم دندانپزشکی شامل دوازده نفر با هفت یونیت فعال مستقر در روستای  چاهشند که در سه بخش Extract، ترمیم و جرمگیری فعالیت میکردند. کشیدن ۵۲۸ دندان، ترمیم ۱۸۷ دندان، جرمگیری کامل ۵۰ نفر می باشد.

 

💠 تیم پزشکان عمومی متشکل از ۴ نفر موفق شد ظرف مدت ۴ روز تقریبا تمامی روستاهای اطراف  چاهشند را  معاینه کرده، در صورت نیاز به پزشک  متخصص ارجاع داده و اقدام به توزیع  دارو نماید.

💠 با توجه به حجم بالای افراد مبتلا به بیماری های حرکتی، در مسافرت امسال از حضور یک  فیزیوتراپیست جهادگر بهره مند شده به طوریکه افراد دچار ناراحتی های مختلف حرکتی و عضلانی توسط ایشان معاینه شده و آموزش های لازم و  مرتبط با هر بیمار به آن ها و خانواده هایشان ارائه می گردید.

💠 به همت بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی، تیم تخصص شامل  متخصص داخلی،  متخصص اطفال،  متخصص زنان به همراه یک دستگاه  سونوگرافی قابل حمل، در روستای چاهشند مستقر شده و به درمان پذیرانی که توسط تیم های  عمومی و مامایی به  پزشک متخصص ارجاع شده بودند، خدمت خود را ارائه نمودند.

💠 تیم مامایی متشکل از ۴ نفر  ماما که به شکل برنامه ریزی شده موفق به سرکشی به تمامی روستاهای اطراف چاهشند شده و به معاینه، درمان و آموزش بانوان و اهدای دارو شدند.

 

در مجموع با توجه به فعالیت تیم پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی، مامایی و توانبخشی خدماتی به ارزش تقریبی  صد‌و‌بیست‌میلیون‌تومان در منطقه چاهشند شهرستان نهبندان ارائه شد تا قدمی کوچک در راستای محرومیت زدایی این عزیزان برداشته شود و ان شاالله مورد رضای حضرت بقیه الله قرار گیرد.

🌀 در پایان از تمامی افرادی که به هر نحوی ما را در برگزاری هر چه بهتر این مسافرت یاری کردند تشکر می نماییم.

با تشکر ویژه از نهاد هایی که در این اردو یاور ما بودند:

بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

بسیج سازندگی نهبندان

شبکه بهداشت نهبندان

سپاه ناحیه نهبندان

فرمانداری نهبندان

 

برای مشاهده ی گزارش تصویری کامل خدمات صورت گرفته اینجا را کلیک کنید.

تبلیغ