#نهال_های_امید

photo_2017-03-06_11-11-00

 

قَالَ رَسُولُ الله صلی الله علیه و آله و سلم: إِن قَامَتِ السَّاعَهُ وَ فِی یَدِ أَحَدِکُم فَسِیلَهٌ، فَإِنِ استَطاعَ أَن لایَقُومَ حَتّی یَغرِسَها فَلیَغرِسها.

اگر قیامت فرا رسد و در دست یکی از شما نهالی باشد، چنانچه بتواند برخیزد تا آن نهال را بکارد، این کار را بکند.

دین مبین اسلام بر خلاف دیگر ادیان از جامعیت مشهودی برخوردار است و بر اساس نگاه هستی شناسانه و جهان بینی توحیدی خود رابطه انسان با همه موجودات عالم را تبیین کرده است و یکی از موجوداتی که خداوند نسبت به آن اهمیّت بیشتری داده است درخت و تبیین رابطه آن با انسان می باشد.

طبق روایتی که از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شد، مسئله کاشت نهال به حدی مورد اهتمام اسلام می باشد که ولو در لحظاتی که قرار است قیامت بر پا و همه زمین دگرگون شود بازهم دستور به نهال کاری می دهند، کاری که شاید به ظاهر بیهوده به نظر برسد ولی بر اساس جهان بینی اسلام نشان از اهمیت و تاثیر این فعل در جهان آفرینش دارد.

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در روایتی می فرمایند: ازرَعوا و اغرِسُوا، فلا واللهِ ما عَمِلَ الناسُ عَمَلاً أَحَلَّ وَ لا أَطیَبَ مِنهُ. زراعت کنید و درخت بکارید؛ به خدا سوگند که مردم شغلی حلال تر و پاکیزه تر از آن پیشه نکرده اند.

nahal

گروه جهادی رضوان بر اساس منویّات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای حفظه الله و دغدغه های ایشان مبنی بر پیاده کردن اقتصاد مقاومتی از برای رشد و ارتقای سطح کیفی زندگی جامعه اسلامی، تمام تلاش و کوشش خود را انجام داده است تا در پیشبرد اهداف جهادی خود این منویّات حکیمانه رهبری را جامع عمل بپوشاند و بتواند در حد توان خود گامی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بردارد.

nahal-rahbari

بر همین اساس طبق مطالعات انجام شده برای اشتغال زایی و بالابردن سطح کیفی زندگی روستایی، گروه جهادی رضوان با تکیه بر کلام نورانی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و اهتمام به پیاده کردن اهداف مقام معظم رهبری در بستر گروه جهادی، سعی دارد تا انشاالله در اردوی جهادی نوروز سال ۱۳۹۶ با کمک شما خیّرین گرانقدر قدمی در توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال برای مناطق محروم کشور عزیزمان ایران بردارد تا با استعانت از خداوند تبارک و تعالی طرحی را با نام …نهال امید… اجرا کند که طبق این طرح انشاالله بتوانیم با کاشت نهال هایی که متناسب با آن مناطق جغرافیایی می باشد قدمی در جهت اشتغال مردم مناطق محروم برداریم و امید است که به فضل الهی با آموزش کاشت نهال و حفظ و حراست از آن، ماهی گیری را به روستاییان عزیز آموزش داده و آنها خود بتوانند جریان ساز این نهضت باشند تا گامی در جهت رفع محرومیت این عزیزان براشته شود.

 

جهت مشارکت در طرح کلیک کنید.

تبلیغ