آجرهای بهشتی

إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَلَمْ یَخْشَ إِلَّا اللَّهَ فَعَسَى أُولَئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِینَ

مساجد خدا را تنها کسانى آباد مى کنند که به خدا و روز بازپسین ایمان آورده و نماز برپا داشته و زکات داده و جز از خدا نترسیده‏ اند پس امید است که اینان از راه‏ یافتگان باشند.

آیا تا به حال برای شما سوال شده است که چه کسانی دغدغه ساختن و آباد کردن مساجد را دارند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که یک مومن یکی از دغدغه هایش باید ساختن و آباد کردن مساجد باشد؟

جالب است بدانید خداوند در آیه ۱۸ سوره توبه به بیان یکی از دغدغه مومنین در دنیا می پردازد و در این آیه نورانی پروردگار عالم به همه جهانیان اعلام می دارد که فقط کسانی سعی و تلاش به ساختن و آباد کردن خانه ی من دارند که ویژگی هایی همچون ایمان به پروردگار و روز قیامت داشته باشند و حافظ و اقامه کننده نماز باشند.

مسئله ساختن و آباد کردن مسجد تا جایی در دین مبین اسلام حائز اهمیت است که شخص رسول خاتم صلی الله علیه و آله و سلم  در جایی می فرمایند: مَن بَنی مَسجِداً و لَو کَمَفحَصِ قَطاهٍ بَنَی اللهٌ لَهُ بَیتاً فِی الجَنَّهِ. هر که مسجدی، هر چند به اندازه ی لانه ی یک کوکر ( مرغ سنگخوار ) بسازد، خداوند در بهشت برایش خانه ای بنا کند.

شاید لانه ی مرغ سنگخوار تقریبا به اندازه ی یک آجر باشد که امروزه ما برای ساخت خانه های خود از آن استفاده می کنیم، و شما اگر به اندازه یک آجر در ساخت مسجدی مشارکت داشته باشید در فردای قیامت خانه ای بهشتی روزی شما خواهد شد. یعنی آجری از جنس بهشت در قبال آجری از جنس خاک…

گروه جهادی رضوان تصمیم بر این دارد که با توکل به خداوند متعال و کمک شما خیّرین عزیز به یکی از آیات الهی و فرامین حضرات معصومین علیهم السلام جامع عمل بپوشاند و در قالب طرحی به نام… آجر بهشتیشما عزیزان را در ساخت مساجد و حسینیه و مدارس مناطق محروم شریک کند.

4_5839476757282947096

پس بیاییم همه با هم ولو به اندازه یک آجر خاکیِ دنیوی به فرموده ی پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله علیه و آله و سلم جامع عمل بپوشانیم و خود را در ساخت مساجد و حسینیه و مدارسی سهیم کنیم که قرار است در مناطقی محروم و به دور از پیشرفت ها و رفاهیاتِ زندگی شهری، گروهی از هموطنان ما همه ی آرزوهای خود را در این مساجد کوچک ولی نورانی با خدای خود بگویند و شاکر داشتن بندگان بخشنده ای باشند که همچون شما با سخاوت و جُود خود آنها را توفیق داده اید که از نعمت وجود مسجد و حسینیه و مدرسه در روستای خود بهره مند باشند.

 

گالری تصاویر آجرهای بهشتی

 

برای مشارکت در طرح کلیک کنید…

 

Brick_A6 in A4

جهت دیدن پوستر با اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید.

تبلیغ